Sıkça Sorulan Sorular

Flex2Shape

Haftada 1 ya da 2 defa 20'şer dakika, giysi değiştirmeden, terlemeden, koşmadan, en güncel yavaş egzersiz; 320 sayfalık "The Renaissance Of Exercise" bilimsel metoduyla

• Fizik tedavi ve spor iç içe, klinik ortamda, randevulu, fizyoterapi mezunu bire bir eğitmenle, fiziksel durumunuza, eklem açıklıklarınıza, hareket limitlerinize göre kişiye özel program
• Ağırlıklara karşı kas gücü kullanarak, yüksek yoğunluklu egzersiz, sakatlanma riski azalmış, her yaşta güvenle, vücuttaki 660 kası liflerine kadar çalıştıran egzersiz
Adresimiz:
Bağdat Caddesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Meliha Apartmanı, No:412, D:01, Maltepe, 34844, İSTANBUL https://g.page/Flex2Shape

Adres Tarifi:
Maltepe'de, minibüs yolu üzerinde, Bölge Hastanesi karşısında, Kahve Diyarı'nın bulunduğu binada, 1. kat.
Detaylı vücut ölçümü ve Postür analizini de kapsayan, ücretsiz direnç deneme egzersizi için ziyaret ettiğinizde sizleri değerlendirecek fizyoterapistlerimizin, size özel belirleyeceği programa göre farklılık gösterdiğinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.
Yanınızda misafirinizle gelmeniz size alacağınız pakette indirim sağlar. Ancak Flex2Shape randevu sistemi ile çalıştığından, sizlerle daha iyi ilgilenebilmemiz için her misafirinize ayrıca randevusu almanızı rica ederiz.

Randevu için (0216) 399 35 36'ı veya (0850) 885 35 36'ı aramanız ya da www.flex2shape.com adresinden form doldurmanız yeterlidir.
Sağlıklı yaşam merkezimizde hiçbir hizmet, grup dersleri ile verilmemektedir.
Direnç Egzersizlerimiz, profesyonel ekibimiz sayesinde, geçirdiğiniz rahatsızlıklar ve içinde bulunduğunuz sağlık durumunuz göz önüne alınarak, size özel egzersizler planlamamızı ve bu faydaların hepsini, farklı alternatifler uygulayarak size tek bir pakette sunmamızı sağlamaktadır.

• Kas Yoğunluğunda Artış
• Yaşlanmayı Yavaşlatma
• Azalan Ve Yok Olan Ağrılar
• Kireçlenme Ve Eklem Sağlığında İyileşme
• Duruş Bozukluğunda Düzelme
• Kardiyovasküler Sistemde Gelişme
• Kemik Yoğunluğunda Artış
• Bazal Metabolizmada Hızlanma
• İncelme Ve Yağ Kaybı
• Sıkılaşma Ve Sarkmalardaki Toparlanmalar
• Nefes Şeklinizde Düzelme
• Uyku Kalitesinde Artış
• Fizik Tedavi Sonrası Destekleyici Egzersiz
• Daha Dinamik, Dinç, Enerjik Ve Zinde Yaşam
Sağlıklı bir bireye en ciddi katkımız daha önce yaptığı spor ne olursa olsun, bire bir fizik tedavi mezunu eğitmen eşliğinde, vücudunun her bölgesini eşit oranda çalıştıran, fiziksel açlığını giderecek en uygun egzersizi, bilimsel olarak ispatlanmış bir metot ile en yoğun ve en verimli şekilde, zamandan tasarruf etmesini sağlayarak yaptırmamızdır. Böylece ailenize, işinize daha çok vakit ayırırsınız. Ama asıl önemlisi sakatlanma riskini minimuma indirerek yaptığınız egzersiz herhangi bir alternatif sporla sağlanamayacak şekilde geleceğe yatırım yapmanızı sağlar. Vücudunuzda ilerleyen yaşlarda çıkabilecek arızaları daha doğmadan önlemiş olursunuz.

Sağlıklı birey için Flex2Shape yapmak, geleceğinize yatırım yapmaktır.
Deneme süresi, sağlık geçmişinize özel program hazırlanması ile birlikte yaklaşık 1 saat sürmektedir.
Belirlediğiniz hedefe göre amacımız sağlıklı kilo vermek ise, diyetinize dikkat etmek ve bize başladığınız günkü yemek miktarınızı değiştirmemek kaydıyla; biz sizi önce sıkılaştırıyoruz, dolayısıyla kilo vermemekle birlikte görüntünüz inceliyor. Sonra zaman içerisinde artmaya başlayan kas miktarınız ve azalmaya yüz tutan yağ miktarınız bazal metabolizmanızı hızlandırıyor. Yani oturduğunu yerde yaktığınız kalori miktarı, artan kas oranınız sayesinde yükseliyor. Aynı miktarda yemek yemeye devam edip, oturduğunuz yerde yaktığınız kalori miktarı arttığında, metabolizmanızın el verdiği süre zarfında son derece sağlıklı bir şekilde kilo veriyorsunuz. Ancak bunun süresi tamamen kişisel özelliklerinize bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.
Bunu bizim ağzımızdan dinlemek yerine bu linke tıklayarak bir fiil üyelerimizin ağzından dinlemeniz daha doğru olur.
Yapılan yüksek yoğunluklu egzersiz üstünüzü değiştirmenize gerek duyulmadığı gibi terlemediğinizden, duş almanızı gerektirmez.
Şayet fiziksel kondisyonunuz geçirdiğiniz herhangi bir rahatsızlıktan ya da içinde bulunduğunuz sağlık durumundan dolayı çeşitli sınırlamalara tabii ve hassasiyet içeriyor ise doktorunuza danışıp "Ağırlıklara karşı direnç egzersizi yapmamda sakınca var mı?" sorusunu sorup onun da onayını almanızda fayda var.
Metodumuz uzun kas gruplarını çalıştırmaya odaklıdır. Belli bir süre direnç egzersizi yapan kişinin başlangıçta ağrılarında azalma görülür, sonrasında çoğu zaman ağrılarından ilaçsız ve ameliyatsız şekilde kalıcı olarak arınır. Direnç egzersizlerine ara verildiğinde; metabolizmanıza ve öncesinde ne kadar süre düzenli egzersiz yaptığınıza bağlı olarak, ağrılarınız belli bir süre sonunda geri gelecektir. Misal olarak yaz ayları gibi 2-3 aylık periyotlarda tatile gittiğinizde, bedeniniz size anlamlı mesajlar göndererek Flex2Shape zamanınız geldiğini hatırlatacaktır.
Biz metodumuz gereği diğer egzersiz şekillerinde olduğu gibi kasları esnetmeye odaklı değiliz ve kısa kas gruplarını çalıştırmıyoruz. Bizim sistemimizle çalıştırılan uzun kas grupları, güçlenmesi zaman alır ve egzersiz bırakılsa bile şayet düzenli olarak yeterince yapılmış ise, çabucak eski haline dönmez. Yani kaslarınız şişmez, dolayısıyla sarkma da olmaz.
Maalesef her ikisi de Flex2Shape'te kullanılamıyor.

Ancak çalıştığınız firma spor salonu masraflarınızı karşılama sosyal güvencesi veriyorsa; size vereceğimiz faturanız ile bu ayrıcalığı kullanabilirsiniz.
Hafta içi sabah 9:00, akşam 21:00; Cumartesi ve Pazar sabah 9:00, akşam 18:00 saatleri arasında hizmet veriyoruz.
Marmaray: Maltepe Durağı ( 3 Dk. )
Metro: Maltepe Huzurevi Durağı ( 15 Dk )
Minibüs: Kadıköy-Maltepe-Kartal-Pendik
Otobüs: 16 Kadıköy-Pendik & 17 Kadıköy-Pendik
Otoparkımız yok, ancak civarda çok uzağa gitmeden park yeri bulmak mümkün. 1. katta olmamıza rağmen bulunduğumuz binada maalesef asansörümüz bulunmuyor.

Üzgünüz ancak servisimiz yok.
Flex2Shape direnç egzersizlerinin sağlıklı bir şekilde anlatılması ve size uygun formatta yapılabilmesi için, randevu almanız daha uygun olur. Randevusuz geldiğinizde, bir müddet bekletilerek, sizinle mümkün olan ilk fırsatta ilgilenilecektir. Ancak randevusuz geldiğinizde, o anki yoğunluktan dolayı, size hak ettiğiniz gerekli ilgi ve alakayı, elimizde olmayan sebeplerden gösterememiz muhtemeldir.

Flex2Shape randevusu için (0216) 399 35 36'ı veya (0850) 885 35 36'ı arayabilir ya da www.flex2shape.com adresinden form doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Duruş bozukluğu olan 12 yaşındaki gençlerden tutun da, hayatında sporu hiç sokmamış ya da yaşından ötürü artık spor yapamayacağına inanan 78 yaşındaki üyelerimize kadar herkesin, birebir fizyoterapi mezunu, işinde profesyonel kişilerce özel seanslarla, sakatlanma riskini en aza indirecek şekilde direnç egzersizi yapması mümkündür.
Aletlerimiz vücudunuzun farklı bölgelerinde, muhtelif ağırlıklara karşı, doğal direnç göstererek herhangi bir elektrik ya da elektrot bağlanmaksızın ve jel sürülmeksizin yapılır.
Direnç Egzersizlerimiz, profesyonel ekibimiz sayesinde, geçirdiğiniz rahatsızlıkların yarattığı etkileri hafifletmek ve geçirmeniz muhtemel rahatsızlıklara karşı önlem almak amacıyla, içinde bulunduğunuz sağlık durumunuz göz önüne alınarak, size özel egzersizler planlamamızı ve bu sıkıntıların hepsinin hayatınızda yarattığı olumsuz etkiyi farklı alternatifler uygulayarak size tek bir pakette sunmamızı sağlamaktadır.

• Duruş Bozuklukları Skolyoz, Kifoz, Lordoz
• Diz Bel Boyun Sırt Ağrıları
• Bel Ve Boyun Fıtığı
• Boyun Düzleşmesi
• Fibromiyelji Kas Ve Eklem Ağrıları
• Kronik Ağrılar Ve Adale Ağrıları
• Kireçlenme
• Osteoporoz Kemik Erimesi
• Sarkopeni Kas Erimesi
• Kardiyovasküler Sistem Sorunları
• Aşırı Kilo
• Vücuttaki Sarkmalar
• Karın Bölgesi Ve Karaciğer Yağlanmaları
• Profesyonel Sporcu Ve Grup Dersi Sakatlanmaları
Yüksek yoğunluklu egzersiz, 20 ile 25 dakika arasında seans tamamlanmaktadır.
Ödemeler seans adedine göre hesaplanmaktadır. 10'luk, 15'lik, 20'lik, 30'luk, 40'lık ve 60'lık seanslar vardır.
Flex2Shape günlük kıyafetlerinizle yapabileceğiniz bir spordur. Üzerinizde bulunan rahatça hareket etmenize engel olmayacak her türlü kıyafet uygundur. Ancak bacak aralıklarınızı açmanızı gerektirecek hareketler de içerdiğinden, etek giymek uygunsuz olur. Hatta topuklu ayakkabı hariç her türlü ayakkabı kullanılabilir.
Flex2Shape egzersizinin maksimum faydayı sağlayabilmesi için hazırlanan klinik ortam, kasıtlı olarak 18-19 derecede tutulan ve başında fanlar bulunan her aletin dikkat dağıtıcı resimler, süsler bulunmayan duvarlara dönük konumlandığı, bilinç altınızın tamamen yaptığınız harekete odaklanması için müziksiz, eğitmenin egzersizi yaptırırken bilinçli bir şekilde sizi arkanızdan yönlendirdiği özel bir ortamdır. Egzersiz son derece serin ortamda ve çok çok yavaş yapıldığından terleme olasılığınız çok düşüktür.
Fizik tedavi mezunumuz ile görüştüğünüzde fiziksel koşullarınızın direnç egzersizine uygun olduğuna kanaat getirirsek, aynı zamanda daha ekonomik koşullarda diyet paketine de aynı anda başlayabilirsiniz.
Egzersiz aslında ömrünüz boyunca devam etmenizi gerektiren bir süreçtir. Hareket etmek insanın doğası gereği bir zorunluluktur. Özellikle ilerleyen yaşlarda yaşadığımız birçok fiziksel sıkıntı tamamen durağanlıktan ve stresten kaynaklıdır. Muhtemelen aslında siz kendinizi rahat hissettiğiniz ve eğer var ise ağrılarınızdan arındığınız müddetçe devam ediyor olacaksınız. Ancak bizim tavsiyemiz bedeninizin bu ihtiyacını gidermek, son derece sağlıklı kalmak adına sürekli devam etmenizdir.
Tabir-i caiz ise bıraktıktan kısa bir süre sonra bedeninizin size garip sinyaller verdiğini hissedersiniz. Başlamadan önce olduğu gibi hareket kabiliyetinizin kısıtlandığını, farklı bölgelerinizde yok olan ağrılarınızın zaman içinde tekrar geri geldiğini, sıkılaşan vücudunuzun eski halini tekrar almaya başladığını gözlemlersiniz. Rahatlayan uyku düzeniniz, azalan stresiniz, var ise duruş bozukluğunuz zaman içerisinde, sağladığımız faydayı yitirir, her şey eski haline geri döner. Bütün bunlar uzun vadede devam eden geleceğine yatırım yapan ve yarattığımız farkı anlayabilecek kadar bizimle yoluna devam etmiş bireyler için geçerlidir. Gerçek faydayı anlamak için yeterince devam etmiş olmak gerekir.
Çok yüksek yoğunluklu bir şekilde, başta uzun kas grupları olmak üzere tüm kaslarımızı çok ciddi anlamda yorarak çalıştığımız için daha uzun süreli bir egzersiz ancak profesyonel spor yapanlar için uygun olduğundan 20-25 dakika içinde egzersiz sonlandırılır. Yaptığınız kas çalışması ne olursa olsun içsel olarak tetiklenen mekanizma 72 saat boyunca işlevselliğini sürdürür. Çok deneyimli spor geçmişi olanlar tam olarak da 3. günün sonunda bedensel spor ihtiyacının belirginleştiğini hisseder. Bu spor metodolojisinde ispatlanmış bir süreçtir. O sebeple arka arkaya takip eden günlerde egzersiz yapılmaz ve 3 gün aralıklarla yapılır.

Başka bir sorunuz mu var?